AdBlue Nasıl Doldurulur?

Ülkemizde satışı yapılan araçların büyük bir çoğunluğu, Adblue depo kapağı ile mazot depo kapağı yanyana olarak satılmaktadır. Bazı araçlarda karışıklık olmaması için Adblue depo kapağı bagaj içerisine de koyulmaktadır. Bu aracınızın kullanma kılavuzunda yazmaktadır.

Yapılması gereken ilk işlem, araç alındığı andan itibaren adblue deposunun dolu olması ve azaldıkça takviye yapılmasıdır. Zaten adblue miktarının azalması ile birlikte aracınız uyarı verecek ya da çalışmasını kesecektir. Dolum işlemi ise benzin - mazot gibi yakıtlarının doldurulması ile tamamen aynıdır.

Depo kapağını açın bir huni yardımıyla yakıtınızı doldurun. Ya da bazı petrollerde aynı mazot pompasında olduğu gibi pompa sistemi bulunmaktadır. Bu sistemden destek alarak hızlı bir şekilde dolumu yapabilirsiniz. İşlem son derece basit ve uygulanabilirdir.

Sık Sorulan Sorular

Adblue depo kapağı çoğunlukla mazot depo kapağının yanındadır. Yalnız bu durumun bir standardı bulunmamaktadır. Aracın markasına, modeline ve hatta üretim amacına göre de farklı noktalarda bulunabilir. Bunu öğrenmek için aracınızın kullanma kılavuzuna göz atabilirsiniz.