AdBlue Biterse Ne Olur?

Adblue son zamanların, en çevreci sistemleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Peki ama adblue biterse ne olur? bu sorunun pek çok cevabı bulunmaktadır. Öncelikle sistem düzgün çalışmayı durdurur. Genellikle adblue sistemi miktarın azalması durumunda sürücüsünü uyarmaktadır. Yalnız bu uyarıların göz ardı edilmesi başka sorunların yaşanmasına neden olabilir.

İlk olarak sürücülerin uyarıya uymaması durumunda emisyon sistemi düzgün çalışmasını durdurmaktadır. Bu da aracın emisyon seviyesinin artmasına neden olur. Bunun dışında motor adblue ile çalışacak şekilde tasarlandığı için bazı sorunlar yaşanabilir.

Çoğunlukla yaşanan bu sorunlar aracın ne kadar süredir adblue olmadan hareket ettiğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun dışında, marka ve model de eksiklikler açısından önem arz eder. En büyük sorun uzun süreli kullanımda adblue eksikliği ile birlikte ciddi arızalara ve performans kaybına neden olmasıdır.

Sık Sorulan Sorular

Adblue yakıt deposuna dökülürse ne olur? son zamanlarda Adblue kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu soru çok sık sorulmaktadır. Öncelikle Adblue yapısı itibariyle araçta motor hasarlarına neden olabilir. Bu sebeple yakıt deposuna döküldüğünün fark edilmesi durumunda araç stop edilmeli ve bir uzmandan yardım istenmelidir.